Tur Assist, Qlik Sense ile hizmet süreçlerini otomatikleştirdi
Tur Assist, Qlik Sense ile hizmet süreçlerini otomatikleştirdi

Tur Assist, Qlik Sense ile hizmet süreçlerini otomatikleştirdi

1996 yılından bu yana yol yardımdan çekiciye, konut onarımdan hava ambulansına kadar farklı alanlarda Türkiye’nin 81 ilinde 7 gün 24 saat acil hizmetler sağlayan Tur Assist, dijitalleşmeyi hizmet süreçlerine başarıyla entegre etmeye devam ediyor. Tur Assist, son olarak devreye aldığı Qlik Sense raporlama programının verimini artırarak, tüm raporlama süreçlerini otomatikleştirdi.

Türkiye’de 23 yılı aşkın süredir sigorta ve otomotiv firmalarına çekici yönlendirmesi, yerinde onarım hizmeti, ambulans, çilingir gönderimi gibi 7 gün 24 saat acil hizmetler sağlayan Tur Assist, dijitalleşmeyi hizmet süreçlerine başarıyla entegre etmeye devam ediyor. Tur Assist, bu kapsamda yöneticiler, kurumsal müşterileri ve hizmet birimleri için devreye aldığı Qlik Sense programını daha verimli hale getirerek, tüm raporlama süreçlerini otomatikleştirdi.

Görsel zenginliğinin yanı sıra, kullanıcıların kolay ve hızlı bir şekilde raporlar oluşturabilmesine imkanı veren Qlik Sense, hem kullanım kolaylığı hem görselliği hem de üstün raporlama özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Hizmet süreçlerinin takibi otomatik hale geldi

Qlik Sense’i tüm operasyon uygulamalarına entegre eden Tur Assist, asistans hizmetleri arasında lokomotif konumda olan çekici ve ikame araç hizmetlerinin tüm süreçleriyle ilgili anlık raporlar alabiliyor. Alınan raporlarlar ile hizmet süreçlerinde iyileştirilecek süreçleri gözlemleyebilen Tur Assist, ayrıca uygulama sayesinde sahadaki hizmet birimlerinin performanslarını da ölçebiliyor. Uygulamanın ilerleyen süreçte şirketin kar-zarar oranına da olumlu yönde etki etmesi bekleniyor.