Koalay.com üzerinden 3 adımda DASK sahibi olmak mümkün
Koalay.com üzerinden 3 adımda DASK sahibi olmak mümkün

Koalay.com üzerinden 3 adımda DASK sahibi olmak mümkün

Koalay.com üzerinden DASK poliçesi sahibi olmanın artık oldukça kolay olduğunu belirten Koalay.com CEO’su Bradley Du Chenne, poliçe satın alırken dikkat edilmesi gereken konuları anlattı.

Koalay.com’un müşterilerine tüm ürünler için aynı sadelik prensibi ve metodolojisi ile hizmet verdiğini hatırlatan Bradley Du Chenne, bu prensibin en çok da DASK ürünü için geçerli olduğunu belirtti. Bradley Du Chenne, Koalay.com üzerinden DASK poliçesi satın alma işlemini 3 basit adıma indirgediklerini vurgulayarak; “Müşterin girdiği TC kimlik no bilgisi ile Koalay.com’dan fiyat almak için gerekli tüm alanlar otomatik olarak doldurabildiği için müşterinin başka bir bilgi girmesine gerek kalmaz.  Müşteri sadece hazır doldurulmuş bu bilgileri onayladıktan veya gerekiyorsa değiştirdikten sonra fiyat bilgisi sorunsuz bir şekilde görüntülenir. Kredi kartı bilgileri girildikten sonra, poliçe dokümantasyon ve konfirmasyon bilgileri müşteriye gerçek zamanlı olarak mail adresi üzerinden iletilir. Bu doküman ve bilgiler indirilerek işlem teyidi olarak saklanabilir.” açıklamasını yaptı.

Dijital bir kanal üzerinden kısa süre içerisinde zorunlu deprem sigortasına sahip olmanın sigortalılara önemli avantajlar sağladığını hatırlatan Bradley Du Chenne, dijital kanalların müşterilere istedikleri yerden 7/24 sigorta satın alabilme imkanı sunduğunu belirtti. Bu sayede müşterilerin artık geleneksel servis sağlayıcıların çalışma saatleri ile sınırlanmadığına vurgu yapan Bradley Du Chenne; “Sigorta genellikle kötü olaylar yaşandıktan sonra satın alınan bir ürün olduğundan, müşterilerin bu işlemleri isteği zaman istediği yerde yapabilmelerini sağlamak son derece önemlidir. Koalay.com müşterilere bu 7/24 satın alma imkanını sunabilen platformların en önde gelenidir.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de yüz ölçümünün yüzde 66’sının 1. ve 2. derece deprem kuşağında bulunmasına rağmen DASK’ın penetrasyon oranının son derece düşük olduğunu belirten Bradley Du Chenne, yüzde 2 civarında bulunan DASK yenilenme oranlarının Türkiye’nin deprem kuşağında bulunan konumu göz önünde bulundurulduğunda oldukça endişe verici olduğunu söyledi. Penetrasyonun artırılmasında Koalay.com gibi satın alma sürecini çok kolaylaştıran platformların varlığının son derece önemli olduğunu belirten Bradley Du Chenne,“Koalay.com aynı zamanda sigorta bilincinin artırılmasını hedefleyen aktif bir bloğa sahip. Ayrıca hem müşterilerimize hem de takipçi tabanımıza DASK’ın önemini anlatan elektronik bültenler gönderip, paylaşımlar yapıyoruz.” dedi.

Koalay.com’un önümüzdeki dönemlerde DASK, trafik ve kasko sigortalarının tüketicilere ulaşması konusundaki kısa ve orta vadeli planlarından bahseden Bradley Du Chenne, şunları kaydetti:

“Koalay.com, kullanım kolaylığı ve süreçlerinin sadeliği sayesinde sigorta satın almak için ilk akla gelen ve en çok tercih edilen platform olma yolunda ilerliyor. Zorunlu bir sigorta türü olduğu için, trafik sigortası satılması kolay bir ürün. Bu nedenle en büyük amaçlarımız arasında kasko penetrasyonunun artırılması ve tüm evlerin DASK korumasına sahip olması yer alıyor. Bunu da son kullanıcı için piyasadaki en kolay süreçleri sağlayarak gerçekleştirebildiğimizi düşünüyoruz.”