Koalay.com online platformda çalıştığı sigorta şirketi ağını genişletmeyi hedefliyor
Koalay.com online platformda çalıştığı sigorta şirketi ağını genişletmeyi hedefliyor

Koalay.com online platformda çalıştığı sigorta şirketi ağını genişletmeyi hedefliyor

Dünya çapında finansal sıkıntıların devam etmesi ve geleneksel dağıtım ağlarına olan güvenin azalması sonucu, hem mevcut müşteriler hem de sigorta müşterisi olmaya yeni başlamış genç bireyler, satın alma tercihlerini kendi ihtiyaçları doğrultusunda yönlendirmeye başladı.

Değişen istekler sonrası oluşan yeni süreci değerlendiren Telesure Türkiye CEO’su Bradley Du Chenne; “Türkiye’de ortalama gelirli tüketiciler maddi sıkıntılar yaşamaya ve dolayısıyla en uygun fiyatlı sigorta ürününü almak istemeye devam edecek. Bu durum, bizim piyasadaki tüm ürünler arasından en uygun fiyatlı ve müşteri ihtiyaçlarına en uygun olan ürünü sunma yönündeki stratejimizle birebir örtüşüyor.” dedi.

Koalay.com’un 2017 yılına yönelik ilk yarı hedeflerinden söz eden Chenne; “2017’nin ilk yarısında, online platformumuzun geliştirilmesi yönündeki programımıza devam ederek ve çalıştığımız sigorta şirketi ağını genişleterek, sunduğumuz hizmetleri geliştirmek ve iyileştirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Bizi şimdiden heyecanlandıran yeni ortaklık fırsatlarını da değerlendirebileceğimizi düşünüyoruz.” açıklamasını yaptı.

Yeni yılda online sigorta brokerliğine güven artacak

2017 yılında müşterilerin online sigorta brokerliğine duyduğu güvenin daha da artacağını söyleyen Chenne; “Müşterilerin online satın alma konusunda gittikçe daha da rahatlayacaklarını düşünüyorum. Müşteriler kredi kartı bilgi gizliliği açısından internet üzerinden sigorta satın almanın daha güvenli olduğunu anladıkça bu yeni dağıtım kanalına duyulan güven artmaya devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki dönemde yeni ürünlerle sigorta bilincini arttıracak bir etki yaratmayı da hedeflediklerini vurgulayan Bradley Du Chenne; “Konut sigortası alanında mevcut ürünlerden çok daha uygun fiyatlı ve hasarsızlık durumunda müşteriye nakit iadesi yapılmasını sağlayacak bazı yenilikçi ürünler sunmayı hedefliyoruz.” dedi.