Cigna Finans’ta üst düzey atama
Cigna Finans’ta üst düzey atama

Cigna Finans’ta üst düzey atama

Uluslararası sağlık ve sigorta devi Cigna ile Türkiye’nin en büyük bankalarından QNB Finansbank ortaklığında faaliyet gösteren emeklilik ve hayat sigortası şirketi Cigna Finans’ta Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı, sektörün deneyimli ismi Sarp Demiray oldu.

Geçtiğimiz ay Express Scripts’i 67 milyar dolara satın alan uluslararası sağlık ve sigorta devi Cigna ile Türkiye’nin en büyük bankalarından QNB Finansbank ortaklığında faaliyet gösteren emeklilik ve hayat sigortası şirketi Cigna Finans, genel müdür değişikliği sonrasında müşteri odaklı büyüme stratejisine hız veriyor. Sigortada uçtan uca dijitalleşme ve mobil teknoloji uygulamaları, inovatif ve kişiselleştirilmiş ürünler, mükemmelleştirilmiş müşteri deneyimi, hayat sigortası pazarında liderlik gibi hedefleri doğrultusunda kadrosunu yeni isimlerle güçlendiren Cigna Finans, bu strateji doğrultusunda bünyesine son olarak Sarp Demiray’ı kattı. Demiray, Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak şirketin pazarlama, ürün ve inovasyon stratejisi, dijital servis yönetimi, kanal geliştirme ve iş ortaklıkları fonksiyonlarından sorumlu olacak.

Sarp Demiray, 20 yıllık finans kariyerinde Garanti ve Akbank’ta stratejik pazarlama, perakende bankacılığı, CRM ve müşteri programları yönetimi, direkt bankacılık, ürün ve kanal geliştirme konularında üst düzey yönetici olarak görev aldı. Son olarak 2014 yılında Ata Online Genel Müdürü olarak transfer olduğu Ata Finans Grubu bünyesinde Grup CDO’su rolünü yürütüyordu. ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Lisans ve ODTÜ İşletme MBA derecelerine sahip olan Demiray, evli ve iki çocuk babası.

Cigna Finans, müşterilerin gerçek ihtiyaçlarından yola çıkarak dizayn ettiği yenilikçi sigortaları, proaktif müşteri ilişkisi ve sektörde dijital liderlik odaklı teknoloji yatırımlarıyla müşterilerinin yaşam kalitelerini artırıyor.