Untitled Document

Sigorta Tatbikatçıları Derneği 60. yılını törenle kutladı

Quick Sigorta’nın desteği ile Milli Reasürans Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Sigorta Tatbikatçıları Derneği’nin 60. kuruluş yıldönümü anısına “Öncüler” Sigorta Duayenleri belgesel gösterimi ile başlandı. Büyük beğeni toplayan ve izleyicileri oldukça duygulandıran belgesel gösterimi sonrasında sektöre yıllarını vermiş sigortacılara plaketleri verildi. STD yöneticilerinin konuşmalarının ardından sahneye çıkan Şef Kamuran Akkor ve Korosu, törene katılan yüzlerce kişiye sanat müziği ziyafeti verdi.

...

Devamı için Tıklayınız

Mapfre Sigorta’dan “Şirketim 360º” ile KOBİ’lere özel danışmanlık ve sigortacılık indeksi

MAPFRE Sigorta, sektörde bir ilke imza atarak KOBİ’lere yönelik danışman satış modeli “Şirketim 360º”ı hayata geçirdi. 19 Kasım’da lansmanı yapılan etkinlikte proje hakkında bilgi veren MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Alfredo Muñoz, “Müşterilerimize yönelik bir değer sunma hareketi olarak tanımladığımız “Şirketim 360º” ile KOBİ’lerin faaliyet gösterdikleri sektör özelinde karşılaştırmalar ve analizler yaparak sigortalılık indeksini ölçümlüyor ve ortaya çıkan sigorta ihtiyaçlarına yönelik çözüm önerileri geliştiriyoruz” dedi.

Şirketim 360° nasıl çalışıyor?
Şirketim 360°’ın ilk aşamasında KOBİ’ler, firmanın risklerini, ihtiyaçlarını tespit etmeye yönelik olarak MAPFRE Sigorta tarafından hazırlanan anketi dolduruyor. Cevaplar doğrultusunda MAPFRE Sigorta’nın uzman kadrosu, müşteriye özel kişiselleştirilmiş risk haritası çıkararak müşteriye bu tespitlere yönelik detaylı bir rapor sunuyor. Risk haritasında tespit edilen eksikliklere göre hazırlanan teklif sunumuyla tamamlanır. Teklif aşamasının ardından firmanın ve sektörün detaylı analizleri, çözüm önerileriyle birlikte aktarılarak KOBİ’lerin büyüyüp gelişmesine destek sağlanıyor.

...

Devamı için Tıklayınız

Sağlık sigortalarında bireyin ön planda olduğu dijital çözümler öne çıkıyor

Sağlık sigortacılığının teknolojiyle ilişkisine dikkat çeken CompuGroup Medical (CGM) Genel Müdürü Fatma Zakaryan, "Bireye dokunma tarafında yolun başındayız ancak bu alanda dijital yatırımlar ile birlikte çözümlerin geliştirilmesi ve yeni tüketici profiline dokunuyor olmak önemli" dedi.
 

...

Devamı için Tıklayınız

Chubb, Meliha Okur ve Ali Çağatay Ekonomi Talk Show'a ev sahipliği yaptı

Dünyanın en büyük halka açık sabit kıymet ve sorumluluk sigortacısı Chubb, ''Meliha Okur-Ali Çağatay Ekonomi Talk Show''a ev sahipliği yaptı ve 25 Ekim Perşembe günü televizyon ekranından tanınan ekonomi gazetecileri Meliha Okur ve Ali Çağatay'ı bir araya getirdi.

Türkiye'deki ekonomik tabloyu nasıl okumalıyız? Önümüzdeki günlerde bizi ne bekliyor? Sigorta sektörü bu gelişmelerden nasıl etkilenecek? Riskler nedir, nasıl önlem alınabilir?

Kurumsal Risk Yöneticileri Derneği ile iş birliğinde düzenlenen ''Ekonomi Talk Show''da Meliha Okur ve Ali Çağatay Türkiye ekonomisine ışık tutarken, izleyicilerden gelen soruları da yanıtladı.

...

Devamı için Tıklayınız

Karmaşık süreçleri teknoloji yardımıyla sadeleştirmeye devam ediyoruz

2018 yılında iki alanda yoğun çalışmalar yürütüldüğünü belirten CompuGroup Medical Genel Müdürü Fatma Zakaryan, bunlardan ilkinin sigorta dışı asistans servislerde bireye ulaşmak olduğunu ifade etti. Bir diğer çalışma hakkında da bilgi veren Zakaryan, "Sigortacılık son 2 yıldır TSS ile birlikte operasyonel anlamda kompleks bir haldı. Biz de CGM olarak sigortacılıkta rekabet politikalarını geliştirmek için atılan adımların hastaneler ve sigortalılar üzerindeki operasyonel yüklerini çözmeye çalıştık" dedi.

...

Devamı için Tıklayınız