Untitled Document

Portföy satın alma modelimiz 2018 yılında da meslektaşlarımıza hizmet vermeye devam edecek

2017 yılı Ağustos ayı itibari ile portföy satın alma iş modeli geliştirdiklerini belirten MonoPoli Sigorta Mali & İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aydın Akıncı ve Acentelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Vatansever: “Ağustos ayından yılsonuna kadar 4 adet portföy satılın alma iş ortaklığı gerçekleştirdik. Bugüne kadar yürütmüş olduğumuz Portföy Satın Alma iş modelimizle genel çerçevede emeklilik hayali kuran, çocukları sigortacılık ile ilgilenmeyen, farklı sektörlere yönelmek isteyen veya başka yatırımları ile ilgilenmek isteyen acentelerimize meslektaşlarımıza, uzun yıllar emek vererek oluşturdukları portföyün nakde dönüşmesini sağlayan bir çözüm ortaklığı sunuyorduk. Gerek saha ekibimizden aldığımız geri dönüşler gerekse bize gelen talep ve değerlendirmeler neticesinde 2018 yılında yalnızca sektörde daha uzun vadede yola devam etmek isteyen, sektörden ayrılmak ya da emekli olmak isteyen meslektaşlarımıza değil MonoPoli’nin sahip olduğu 17 sigorta şirketi lisansı ile alternatif çözümler geliştirmek isteyen, hazır ve donanımlı ofiste yer alarak MonoPoli’nin her alanda sağlamış olduğu personel desteği sayesinde büyüttüğü portföyü daha yüksek bir katma değerle devir etmek isteyen bu sayede yılların emeğini yine nakde dönüştüren ve bununla beraber aynı zamanda uzun yıllar MonoPoli markası altında sektöre hizmet vermeye devam etmek isteyen meslektaşlarımıza da çözüm ortağı olacağız” dedi.

...

Devamı için Tıklayınız

TARSİM 11 yıllık tarihi ve geleceği değerlendirdi

Devlet Destekli Tarım Sigortalarında yeni yıl itibarıyla uygulamaya alınan yenilikler ile sistemin 11 yıllık süreçteki gelişimi ve geleceğe yönelik hedeflerine ilişkin bilgilendirmelerde bulunmak amacıyla İstanbul’da basın toplantısı düzenlendi.

Programda konuşan İsmail KEMALOĞLU, 2006 yılında faaliyetlerine başlayan Sistem’in kuruluşundan itibaren çok ciddi ilerlemeler kaydettiğinin altını çizerek, bugün Devlet ve özel sektör işbirliği açısından dünyada örnek gösterilen bir noktaya ulaşıldığını belirtti. Ülkemizde tarımın sigortasının tek temsilcisi olan TARSİM’in elde ettiği başarıda, Devlet’in Sistem’in arkasında durmasının ve ilgili taraflar arasındaki uyumun önemli olduğuna dikkat çeken KEMALOĞLU, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Hepimizin bildiği gibi iklim değişiklikleri ve doğal afetler tarımsal faaliyetleri olumsuz yönde etkileyerek, ciddi boyutlarda kayıplara sebebiyet vermektedir. Ülkemizde tarım sektörünü tehdit eden risklerin teminat altına alınarak, tarımsal üretimde devamlılığın sağlanabilmesi ve üreticinin gelir kaybının azaltılabilmesi amacıyla TARSİM faaliyetlerine başlamış, bu alanda kriz yönetiminden risk yönetimine geçiş sağlanmıştır. Kuruluşundan itibaren Sistem’in portföyü istikrarlı bir şekilde büyümüş, teminat kapsamı her geçen yıl genişlemiş, kuraklık gibi katastrofik riskler kapsama alınmış ve üreticiye sunulan Devlet desteği artarak devam etmiştir. Bu doğrultuda, tarım sigortası alanında dünyada en hızlı gelişim gösteren Sistem’in TARSİM olduğunu rahatlıkla ifade edebiliyoruz. Başta Bakanlık ve Hazine Müsteşarlığı olmak üzere katkısı olan ilgili tüm taraflara teşekkürlerimi sunuyorum.”

Sistem’in geçmiş 11 yılını değerlendirdiğimizde, bugüne kadar tüm tarım sigortası branşlarında, 6,5 milyar TL prim ve 9 milyon poliçe üretilerek, 136 milyon dekar alan,127 bin sera, 9 milyon büyükbaş ve küçükbaş hayvan ile 7 milyon arılı kovan sigortalanmış, 124 milyar TL’lik tarımsal varlık teminat altına alınmıştır. Üreticilerimizden çeşitli sebeplerden ötürü alınan 2 milyon hasar ihbarı değerlendirilmek suretiyle, 4 milyar TL hasar ödemesi gerçekleştirilmiştir.” Konuşmasının devamında yeni yıl itibarıyla uygulamaya alınan yeniliklere de değinen KEMALOĞLU, TARSİM tarafından sigorta kapsamına alınan riskler, ürünler ve bölgeler ile prim fiyatlarında değişiklikler olduğunu bildirerek, şu açıklamalarda bulundu: “İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası’nın geçtiğimiz yıl buğday ürününde uygulamaya alınmasını Sistem açısından bir dönüm noktası olarak değerlendiriyoruz. Bu yıl yeni tahıl ürünleri de Kuraklık Sigortası çerçevesinde teminat kapsamına alındı. Yenilikler bununla da sınırlı değil. Hayvan Hayat Sigortalarında da üreticilerimizi sevindirecek gelişmeler var. Büyükbaş, Küçükbaş ve Kümes Hayvanları Hayat Sigortaları kapsamında olan hastalık teminatına, epidemik ve ihbarı mecburi hastalıkların büyük bir çoğunluğu ilave edildi.”

Toplantıda değerlendirmelerde bulunan Dr. Ahmet GENÇ ise, ülkemizde sigortalanabilir açıdan ciddi bir tarımsal varlık potansiyeli olduğunu belirterek, bu alanda sigortanın yükselişinin hızla devam edeceğine işaret etti. Sistem çerçevesinde tarım sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili sigorta şirketlerinin adedinin bugün 25’e ulaştığını aktaran GENÇ sözlerine şu şekilde devam etti: “Sistem’in ülkemizde faaliyetlerine başlamasıyla birlikte tarımsal üretimi doğrudan etkileyen, ancak özellikleri nedeniyle daha önce sigortalanması mümkün olmayan birçok riskin teminat altına alınması sağlandı. Bu süreçte üreticinin primine sağlanan Devlet desteği, %50 ile %67 arasında değişen oranlara, sigortalılık ise %1’den %20’ler seviyesine ulaştı. Her yıl genişleyen teminat kapsamı, ödeme kolaylıkları ve indirimler ile daha fazla üreticimizin Sistem’den yararlanması temin ediliyor. Bu yıl itibarıyla tarım alanında faaliyetlerini sürdüren genç çiftçilerimiz ve kadın çiftçilerimiz için primlerinde %5 oranında indirim sağlanmaya başlandığını da müjdelemek isterim.”

...

Devamı için Tıklayınız

Acenteler, Fibaemeklilik ile kabuk değiştiriyor

Esnek, hızlı ve yenilikçi yapısını acente ağına da yansıtan Fibaemeklilik, bu alanda kısa sürede elde ettiği başarının gerekçelerini basın toplantısında masaya yatırdı. ERGO Emeklilik ve Groupama Emeklilik acentelerini bünyesine katan Fibaemeklilik, ‘müşteri memnuniyeti eşittir acente memnuniyeti’ yaklaşımını benimseyerek planlı ve iddialı bir atılım süreci içerisine girdi. Fibaemeklilik, acenteler tarafından “en çok tercih edilen” olma hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor.

Fibaemeklilik, 2017’de başlattığı acente ağı atağını 2018’de de sürdürüyor. Şirketin ERGO Emeklilik satın alımı sonrası 320’ye ulaşan acente sayısı, Groupama portföy devri sürecinin tamamlanmasıyla 730’u bulacak.

Fibaemeklilik, acente memnuniyeti odaklı yeni yaklaşımını ve sektörde ilk olma niteliğindeki yeni uygulamalarını, Genel Müdür Erol Öztürkoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Nehir Aksın Bahar’ın katılımlarıyla düzenlenen toplantıda tanıttı.

Toplantıda konuşan Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, şunları söyledi:

“Müşteri memnuniyetindeki sürekli artış grafiğimizi acentelere taşımak amacıyla bu alanda sektöre getirdiğimiz yenilikçi bakış açısını önümüzdeki dönemde bir adım daha ileri taşımayı planlıyoruz. Müşterilerimizle doğrudan temas eden acentelerimizin üstlendiği elçilik rolünü önemsiyor, bu anlayışla ‘müşteri memnuniyeti eşittir acente memnuniyeti’ yaklaşımını benimsiyoruz. ERGO Emeklilik satın alımından itibaren acente ağımıza yatırım yaparak daha da büyük bir organizasyon haline gelmeyi hedefledik. ERGO sürecinde elde ettiğimiz deneyim ve başarı, Groupama Emeklilik gibi 420 acentelik çok geniş bir ağın portföy devrine talip olma konusunda iddialı ve cesur olmamızı sağladı. Aynı zamanda Groupama tarafının da bu deneyimimizi yakından takip ettiğini ve acentelerin beklentilerini en iyi Fibaemeklilik’in karşılayabileceği kabulüyle çok güçlü rakipler arasından bizi tercih ettiklerini gururla söyleyebiliriz. “

Fibaemeklilik Genel Müdür Yardımcısı Nehir Aksın Bahar ise ERGO Emekilik satın alımı sonrası Fibaemeklilik bünyesine dahil olan acentelerin performansından büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, “Fibaemeklilik ailesine katılan ERGO Emeklilik acenteleri, aradan geçen kısa sürede hayat sigortası üretimlerini ikiye katladılar. BES tarafında ise satışları, kendi banka kanalımız üzerinden yaptığımız satışlar ile başa baş düzeyde. Bunun tesadüfî bir başarı değil, izlediğimiz acente memnuniyeti politikasının doğal bir sonucu olduğunu düşünüyoruz.”dedi.

Acenteler neden Fibaemeklilik’i tercih ediyor?

Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, acente ağında elde edilen başarının gerekçelerini ise şöyle yorumladı:

“Acente ağımızın genişlemesi sürecinde planlı ve hazırlıklı hareket ediyoruz. Bu alanda önceliği acentelerimize operasyon yaratmadan entegrasyon sağlayabilme konusuna verdik. Fibaemeklilik ailesine dahil olan acenteler, imzasız ortamda satış için gerekli altyapıya anında kavuşuyor. Kurulum için zaman harcamıyor, hiçbir operasyonel zorluk ile karşılaşmıyor ve böylelikle doğrudan işlerine odaklanabiliyorlar. E-acente online platformumuz satış ve raporlama için sorunsuz bir ortam sağlıyor. Buna ek olarak kısa bir süre sonra müşteri bazında işlemlerini merkez ile koordineli yapabilmelerini, tüm soru ve taleplerine hızla ve doğrudan yanıt alabilmelerini sağlayacak CRM portalimizi de acentelerimizin kullanımına açacağız. Başarı getiren bir diğer avantajımız ise Fibaemeklilik olarak acenteye öncelik veren ve onların ihtiyaçlarına cevap veren özelleştirilmiş bir yapıya sahip olmamız. Doğamız gereği acentelerimizle daha hızlı ve butik çalışabiliyoruz. Komisyon sistemimizi sattıkları ürün gamına göre acentelerimizi mutlu etmek üzere şekillendirdik. Piyasadakilerden farklı ürünlerimiz olması, özellikle hayat sigortası tarafında acentelerimizin elini güçlendiriyor. BES’te ise müşterilerimize fon önerisi getirebilen tek emeklilik şirketi olmamız acentelerimizin, müşteri karşısında gücünü artırıyor. Tüm bunların yanında, Fibabanka desteğini arkamıza almamızın da acentelerimiz açısından avantajları var: Sigorta şirketlerine teminat vermekle yükümlü olan acentelerimiz için, Fibabanka’dan ilk yıl 50.000 TL’ye kadar komisyonsuz teminat mektubu sağlıyoruz. Cep şubesinde ücretsiz işlem imkânı, 12 ay ücretsiz hesap işletimi, ilk yıl aidatsız Business Kredi Kartı, tüm ATM’lerden masrafsız hizmet alabilme ve Sanal Pos gibi ek değerler ile finansal ihtiyaçlarında da acentelerimizin yanındayız.”

Öztürkoğlu: “Hayalimiz acenteleri bir finansal market haline getirmek”

Erol Öztürkoğlu, Fibaemeklilik’in acente ağı için geleceğe dönük planlarını ise şöyle açıkladı:

“Biz acentelerimize sigorta dışında da ek gelir kaynakları yaratmayı hedef olarak önümüzde koyduk. Hayalimiz onları birer finansal market haline getirmek. Bu ve benzeri adımlar için hazırlıklarımızı tamamladığımızda hızla yasal süreci başlatmak istiyoruz.”

...

Devamı için Tıklayınız

Bi’Sigortacı’nın InsurTech girişimi olması yatırım kararımızı etkiledi

Agito bir yazılım şirketi. Bununla birlikte Agito, sektörde kendisi de yatırım almış tek teknoloji şirketi. Yatırımcı ortaklarımızın deneyim ve birikimleri, ön planda olmasa da, Agito nun yatırımcı kimliğini oluşturuyor. 2012 yılında tamamladığımız BT- Grup satın alma sürecin de bu kimliğimizle hareket etmiş, satın alama sonrasında da Akademi ve BT- Grup’u birleştirerek bugünkü Agito’yu oluşturmuştuk.

Biz Bi’Sigortacı’ya kendi aramızda ‘’Sigortacılar Çarşısı’’ lakabını taktık. Geleneksel anlamda fiziksel bir çarşı değil tabi ki. İnternet ortamında, Dijital olarak organize olmuş ve sigorta acenteleri işe sigorta almak isteyen müşterileri buluşturan bir platform.

Hedefimiz Agito ve Bi’Sigortacı arasındaki ilişkiyi, yatırımcılık ilişkisinin ötesine taşımak ve bir çözüm ortaklığı ilişkisini de kurgulamak. Agito’nun ana müşteri kitlesini oluşturan sigorta şirketleri ile Bİ’Sigortacı arasındaki iletişim ve projelerde Agito’nun etkin katkısı olacaktır.

...

Devamı için Tıklayınız

MAPFRE Sigorta’nın yeni yıla özel reklam filmi yayınlandı

MAPFRE Sigorta’nın yeni yıl için özel olarak hazırladığı reklam filmi izleyicilere duygusal dakikalar yaşatıyor. Yaşlı bir çiftin hayatından romantik bir anı ekrana taşıyan reklam filmi, hayatın keyfini çıkarmanın yaşı olmadığı ve MAPFRE Sigorta'nın daha güzel bir hayat için her zaman yanımızda olduğu mesajını duygusal bir şekilde anlatıyor.

 Çiftin birbirine olan sevgisini etkileyici bir şekilde işleyen MAPFRE Sigorta’nın reklam filmi “Siz hep güzel yaşayın diye…” diyerek herkesin yeni yılını kutluyor ve müşterilerinin her yaşında yanında olduğunu da hatırlatıyor.

...

Devamı için Tıklayınız