CGM CEO’su Frank Gotthardt, 2020’nin ilk 50 Sağlık Teknoloji Şirketi CEO’larından biri seçildi
CGM CEO’su Frank Gotthardt, 2020’nin ilk 50 Sağlık Teknoloji Şirketi CEO’larından biri seçildi

CGM CEO’su Frank Gotthardt, 2020’nin ilk 50 Sağlık Teknoloji Şirketi CEO’larından biri seçildi

CompuGroup Medical CEO’su Frank Gotthardt; sağlık teknolojisi endüstrisi ile ilgili haberler, pazar bilgileri, yatırım faaliyetleri ve kurumsal eylemler konularında kapsamlı bir bilgi kaynağı olan “The Healthcare Technology Report” tarafından 2020’nin en iyi 50 sağlık teknoloji şirketi yöneticilerinden biri seçildi.

Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde, pandemiden etkilenen tüm dünya için sağlık teknolojilerinin önemi her zamankinden çok daha ön planda. Bu yıl aday gösterilen yüzlerce CEO'nun değerlendirilmesi için yürütülen kapsamlı süreçte; tıbbi cihazlar, biyoteknoloji, sağlık analizleri, sağlık yazılımları ve diğer ilgili alanlardaki kriterler göz önünde bulunduruldu.


Adayların mesleki geçmişi hakkında toplanan veriler ve sağlık teknolojisi endüstrisindeki liderlik deneyimleri, kendi alanlarındaki uzmanlık ve alan bilgisi, kendilerine bağlı ekiplere ait deneyimin derinliği ve kurumsal performansın tutarlılığı gibi çeşitli kilit alanlarda değerlendirmeler gerçekleştirildi. Frank Gotthardt, CompuGroup Medical (CGM) CompuGroup Medical SE Yönetim Kurulu Başkanı olan Frank Gotthardt, merkezi Koblenz'de bulunan ve önde gelen küresel eSağlık şirketi olan CGM’nin kuruluşundan bu yana liderliğini sürdürmeye ve şekillendirmeye devam ediyor.


Aynı zamanda Rheinland-Pfalz Ekonomi Konseyi Bölge Başkanı ve Federal Yönetim Kurulu üyesi olan Gotthardt, Alman kemik iliği yardım kuruluşunu, çeşitli kalkınma projelerini ve bölgedeki diğer birçok hayır kurumunu özel olarak desteklemektedir. 2019 yılında 746 milyon Euro gelir ile dünyanın önde gelen eSağlık şirketlerinden biri olan CompuGroup Medical’ın yazılım ürünleri; doktor ofislerinde, eczanelerde, laboratuvarlarda, hastanelerde ve geri ödeme kurumlarında tüm tıbbi ve organizasyonel faaliyetleri desteklemek üzere tasarlanmış ve dünya çapında 1 milyondan fazla kullanıcı sayısına ulaşmıştır.


18 ülkede yer alan ofisleri, yüksek nitelikli 5.800 çalışanı ile dünya çapında 56 ülkede faaliyeti bulunan CompuGroup Medical, eHealth servis sağlayıcıları arasında en yüksek kapsama alanlarından birine sahiptir ve sağlık sisteminin sürekli artan talepleri için müşterilerini yenilikçi çözümlerle desteklemektedir.