Anadolu Sigorta, Acenteleri ve Türkiye İş Bankası Yöneticileriyle KKTC’de Buluştu
Anadolu Sigorta, Acenteleri ve Türkiye İş Bankası Yöneticileriyle KKTC’de Buluştu

Anadolu Sigorta, Acenteleri ve Türkiye İş Bankası Yöneticileriyle KKTC’de Buluştu

Geleneksel Anadolu Sigorta Acenteler ve Türkiye İş Bankası Müdürler Toplantısı, bu yıl 21-26 Mayıs tarihleri arasında KKTC’de düzenlendi. Anadolu Sigorta acentelerine kıdem, genel üretim başarısı ve performans ödülleri verilirken banka tarafında ise bölge müdürlüklerine ve çeşitli alanlarda başarılı olmuş şubelere ödülleri takdim edildi.

Anadolu Sigorta, “Geleneksel Acenteler ve Türkiye İş Bankası Müdürler Toplantısı”nı 21–26 Mayıs tarihlerinde KKTC’de gerçekleştirdi. Acenteleri ile 21-24 Mayıs, Türkiye İş Bankası yöneticileriyle ise 24-26 Mayıs tarihlerinde bir araya gelen Anadolu Sigortalılar, 99 yıllık bir sigorta şirketi olarak elde ettikleri başarıları ve 100’üncü yıla dair hedeflerini değerlendirdiler.

Acenteler Toplantısı’nda, Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan’ın sektörel değerlendirmelerinin ardından Anadolu Sigorta Satış Koordinatörü Deren Koçdemir, şirketin 2023 yılı performansına ve sektöre yönelik açıklamalar yaptı. Sonrasında söz alan Anadolu Sigorta Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Koordinatörü Berna Semiz Ergüntan, sürdürülebilirliğin önemini ve bu konuda yapılan çalışmaları aktardı.

 

Türkiye İş Bankası Müdürler Toplantısı’nda, Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, Anadolu Sigorta Banka Sigortacılığı Müdürü Emre Aydoğdu ve Türkiye İş Bankası Bireysel Bankacılık Ürün Müdürü Çağlar İlter 2023 yılı özelinde ürün ve kampanyaları değerlendirdiler.

Organizasyon kapsamında sevilen sanatçı Funda Arar ve ünlü radyocu Nihat Sırdar da katılımcılara coşkulu anlar yaşattı.

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan: “Acentelerimiz ve İş Bankası şubelerimiz ile 100’üncü yılımızda büyük değerler yaratacağız”

Sigorta sektörünün ve Anadolu Sigorta’nın mevcut durumuna ve geleceğine ilişkin bilgiler aktaran ve sektörün dönüşümüne dair öngörülerini paylaşan Tuğtan, Anadolu Sigorta’nın başarısında acentelerinin ve İş Bankası şubelerinin rolüne dikkat çekti. Mehmet Tuğtan, “Anadolu Sigorta acentelerimiz ve İş Bankası şubelerimiz ile birlikte mükemmel bir ekibiz. Doğru risk seçimi ile birlikte doğru yerlerde büyüyerek 100’üncü yılımızda büyük değerler yaratacağız” dedi.

2023’te elde ettikleri başarılı finansal sonuçları ileriye taşımaya devam ettiklerini aktaran Tuğtan, gelecek hedeflerini şu sözlerle ortaya koydu: “Pazar payı, üretim ve kârlılık gözeterek büyümeye odaklanıyoruz. Bunun için de yarattığımız değeri sektöre vermemiz, optimizasyon metodolojimizle doğru yerlerde, doğru şekilde büyümemiz gerekiyor. Anadolu Sigorta olarak 2023 sonu itibarıyla hayat dışı alanlarda 15 ana branşın 12’sinde ilk 3’teyiz. Bu durum ne kadar büyük olduğumuzu gösteriyor. Her yerde varız ve hep birlikte daha iyisini yapacağız.”

“Üretim ve kârlılık optimizasyonunda 4 odağı 3 mercekle gözetiyoruz”

Tuğtan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şirketimiz, acenteleriyle ve İş Bankası şubeleriyle kol kola, birlikte üreterek büyüyor. Anadolu Sigorta’nın üretim ve kârlılık optimizasyonu için 4 odak noktası ve 3 merceği var. Birinci odağımız iş ortaklarımız ve müşterilerimiz, ikincisi çalışanlarımız, üçüncüsü sermayedarımız, dördüncü odağımız ise toplum. Bu 4 odağa; etik, yasal ve ekonomik bakış açısıyla değer katmaya devam edeceğiz. Bunların etrafında teknoloji, sürdürülebilirlik, operasyonel mükemmellik ve hasar prim oranında en iyi şirket olmak gibi stratejik hedefler kurgulayarak başarılarımızı geleceğe taşıyacağız.”