Untitled Document

''GYO Sektöründe Bir Rekora İmza Attık''

Maher Holding Yönetim Kurulu Üyesi Gökay Erdemoğlu, MHR GYO’nun halka arz ayrıntılarını Bloomberg’e anlattı. “12-13 Ekim’de MHR GYO firmamızı eşit dağılım yöntemi ile halka arz ettik.” diyerek sözlerine başlayan Erdemoğlu, ayrıca şunları kaydetti:

“Yatırımcılarımız halka arza büyük ilgi gösterdi. GYO sektöründe bir rekor kırdık. 3 milyon 278 bin tekil yatırımcı bizim kurumumuza ve vizyonumuza olan güvenini göstermiş oldu. Bizler de bu güvenin karşılığını, var olan gücümüzle ve çalışmalarımızla, GYO sektörüne yenilikler getirerek, büyük projelere imza atarak vereceğiz. Fon izahnamesinde verdiğimiz gibi, ağırlıklı kentsel dönüşüm, kat karşılığı, arsa ve arazi geliştirme üzerine ilerlemeyi düşünüyoruz. Bu yöne odaklanacağız.

GYO hedeflerinden bahsetmek gerekirse; yardımcı yatırım aracı olarak SPK türevleri çıkarmak istiyoruz. Hem bina tamamlama sigortasının avantajını hem de Quick Finans’ın finans gücünü kullanarak çok daha yeni, regülatif ve sağlam temelleri olan binalar inşa etmeyi amaçlıyoruz. Tüm yatırımcılarımıza teker teker teşekkür ederiz.”